Policjanci nadal poszukują zaginionego Jerzego Wawer

Wczoraj miały miejsce poszukiwania za zaginionym Jerzym Wawer. Do poszukiwań wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt-pojazd do przemieszczania się po trudnym terenie o nazwie SHERP. W poszukiwaniach zaginionego wspierają nas inne służby. Wszystkie osoby, które posiadają informację na temat zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim, pod numer telefonu 47 812 22 10 lub numer alarmowy 112.

Zaginiony 68-letni Jerzy Wawer zam. Darowne, gmina Opole Lubelskie w dniu 17 sierpnia 2023 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił, nie nawiązał również kontaktu z rodziną. Wszystkie podjęte działania poszukiwawcze za zaginionym nie doprowadziły do jego odnalezienia.

Działania poszukiwawcze prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Opolu Lubelskim przy współpracy innych służb były prowadzone wielokrotnie. Rodzina, mieszkańcy, a także przedstawiciele służb mundurowych przeczesywali pobliskie tereny w poszukiwaniu zaginionego. Do działań zaangażowano przewodników w psami tropiącymi w tym, funkcjonariuszy z dronami, na quadach, załogę śmigłowca i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób, załogi PSP i OSP. Poszukiwania prowadzone były z powietrza, jak również w kompleksach leśnych, zbiornikach wodnych czy bagnistych terenach.

Wczoraj do poszukiwań za zaginionym został wykorzystany specjalistyczny pojazd o nazwie SHERP z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie przeznaczony do przemieszczania się po trudnym terenie takich jak bagniste, podmokłe tereny. Ponadto w poszukiwaniach policjantów Wydziału Kryminalnego opolskiej jednostki wspierali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób, Państwowej Straży Pożarnej z Opola Lubelskiego i jednostek OSP z powiatu opolskiego.

W najbliższym czasie zaplanowane są kolejne działania zmierzające do odnalezienia zaginionego.

Przypominamy rysopis zaginionego z dnia zaginięcia: wzrost 170 cm, krępa – otyła budowy ciała, siwe włosy po bokach.

Ubiór: krótkie ciemne spodnie materiałowe, ciemna bądź czarna koszulka z krótkim rękawem, czarne klapki.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową w Opolu Lubelskim przy ul. Morwowej 4 osobiście lub dzwoniąc pod nr telefony 47 812 22 10 lub 112.

aspirant Katarzyna Bigos