Pijany przyjechał pod sklep po alkohol. Wpadł dzięki obywatelskiej postawie świadków

fot. KPP Opole Lubelskie
Ponad 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 46 latek z gminy Wilków, który wczoraj w Zastowie Polanowskim kierował fordem. Mężczyzna został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie osób, które powiadomiły Policję widząc w jakim stanie mężczyzna przyjechał pod sklep po alkohol. Zatrzymanemu 46-latkowi grozi teraz do 2 lat więzienia.
REKLAMA

Wczoraj około godziny 17.00 dzielnicowy gminy Wilków otrzymał telefon z informacją o nietrzeźwym kierującym. Świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na to, że pod sklep w Wólce Polanowskiej przyjechał fordem mężczyzna, który sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Przybyli na miejsce policjanci zastali w sklepie 46 letniego mieszkańca gminy Wilków. W pobliżu sklepu stał zaparkowany również ford.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna spożywał wcześniej procentowe trunki. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mężczyznę czeka szereg procesowych czynności oraz rozprawa sądowa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Młodym osobom, które zgłosiły nietrzeźwego kierującego na Policję należą się podziekowania. Gdyby nie ich zaangażowanie, mogłoby dojść do tragedii. Każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca. Apelujemy o to, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

aspirant sztabowy Edyta Żur

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole Lubelskie
16.6°C
wschód słońca: 04:33
zachód słońca: 20:24
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu Lubelskim