19 styczeń 2022

Pędzili znacznie przekraczając dopuszczalną prędkość. Teraz słono zapłacą.

fot. KPP Opole Lubelskie
Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli dwoje kierowców, którzy jadąc w Kolonii Elżbieta drogą wojewódzką 747 znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierująca oplem mieszkanka powiatu lipskiego pędziła z prędkością 151km/h, drugi z kierujących osiągnął prędkość 167km/h. obydwoje otrzymali wysokie mandaty. Nowy taryfikator jest bezwzględny dla kierujących, którzy nie stosując się do ograniczeń prędkości narażają siebie i innych.
REKLAMA

Policjanci opolskiej drogówki każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Wczoraj patrolując drogi powiatu mundurowi natknęli się na kierującą oplem, która jadąc z prędkością 151km/h przekroczyła w Kolonii Elżbieta dopuszczalną prędkość o 61 km/h.Według nowego taryfikatora, 27 latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a jej konto obciążyło 10 punktów karnych. Tego samego dnia kierujący mercedesem 54 letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego zlekceważył przepisy o ograniczeniu prędkości pędząc z prędkością 163 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 73 km/h mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Apelujemy o przestrzeganie ograniczeń prędkości. Lekceważenie przepisów w tym zakresie to przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

 

aspirant sztabowy Edyta Żur

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole Lubelskie
16.6°C
wschód słońca: 04:33
zachód słońca: 20:24
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu Lubelskim