13 maj 2022

Patriotycznie i charytatywnie w Opatowie

fot. KPP Opatów
Wczoraj w funkcjonowaniu Niepublicznego Technikum im. Gen. Andersa w Opatowie miała miejsce podniosła chwila a mianowicie nadanie sztandaru. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni opatowscy policjanci, którzy aktywnie włączyli się w jego przebieg. Uroczystości towarzyszył koncert charytatywny #SOLIDARNIZUKRAINA, z którego dochód został przekazany na wsparcie młodzieży uczącej się w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Do udziału we wczorajszej uroczystości nadania sztandaru Niepublicznemu Technikum im. Gen. Andersa w Opatowie zaproszeni zostali opatowscy policjanci. Punktem wyjściowym wydarzenia był jubileusz 75 – lecia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, który rozpoczął się mszą świętą w kolegiacie p.w. Św. Marcina w Opatowie, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Opatowie nadkom. Wojciech Szymczak oraz poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Po zakończonej mszy świętej delegacje przemaszerowały do amfiteatru przy opatowskim Ośrodku Kultury, gdzie nastąpiło nadanie sztandaru placówce oświatowej. Tej podniosłej uroczystości towarzyszył koncert charytatywny #SOLIDARNIZUKRAINA, z którego dochód przekazany został na wsparcie młodzieży uczącej się w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego. W tej części przedsięwzięcia udział wzięli również profilaktycy z opatowskiej komendy, którzy przygotowali stoisko policyjne z materiałami i gadżetami profilaktycznymi. Uczestnicy wydarzenia mogli porozmawiać z policjantami na nurtujące ich kwestie związane z bezpieczeństwem lub uzyskać informacje dotyczące placówek i instytucji, w których można uzyskać wsparcie specjalistyczne w zakresie przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów