Opolskie obchody święta Policji.

zdjęcie: Opolskie obchody święta Policji. / fot. KPP Opole Lubelskie
Dziś funkcjonariusze i pracownicy opolskiej jednostki obchodzili uroczystości 103 rocznicy powołania Policji Państwowej. Święto Policji, to data szczególna dla naszej formacji. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji.

uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Olgierd Oleksiak, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Sylwester Tułajew, Starosta Opolski Pan Dariusz Piotrowski, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz współpracujących z Policją instytucji. Podczas uroczystości, awansowani policjanci z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim odbierali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji przypadającego na dzień 24 lipca święta Policji na wyższe stopnie służbowe awansowało w powiecie 36 policjantów. Po nadaniu awansów zabrał głos Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Olgierd Oleksiak dziękując wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym garnizonu za wzorowo pełnioną służbę, za codzienne zaangażowanie i profesjonalizm. W dalszej części spotkania głos zabrał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Sylwester Tułajew, który dziękował policjantom za codzienną służbę podkreślając jej trud i odpowiedzialność. Przedstawiciele lokalnych władz samorządowych podkreślali jak ważna jest dobra współpraca z funkcjonariuszami dla kształtowania poczucie bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. Na zakończenie uroczystości dowódca opolskiej jednostki podziękował rodzinom i bliskim policjantów za wsparcie udzielane każdego dnia oraz pogratulował wszystkim wyróżnionym i awansowanym.

aspirant sztabowy Edyta Żur