Opolska podstawówka oraz szkoła w Zagłobie zwycięzcami powiatowego turnieju BRD

zdjęcie: Opolska podstawówka oraz szkoła w Zagłobie zwycięzcami powiatowego turnieju BRD / fot. KPP Opole Lubelskie
W budynku Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpili uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych z terenu całego powiatu.  Na etapie wojewódzkim powiat opolski reprezentować będą Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskiem oraz szkoła podstawowa w Zagłobie.

Celem zorganizowanego przedsięwzięcia jest popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą rozwiązując specjalnie przygotowane testy, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód i jazdę w miasteczku ruchu drogowego.

W kategorii klas starszych szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa w Opolu Lubelskim, w kategorii klas młodszych zwyciężyli uczniowie szkoły z Zagłoby.

Na zakończenie Turnieju uroczystego wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych dokonali: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim mł.insp. Bogdan Stasiak.

Szef opolskiej komendy Policji podsumowując turniej wyraził uznanie dla wysokiego poziomu rywalizacji, podziękował uczestnikom i ich opiekunom za udział w zmaganiach, samorządowcom za współorganizację turnieju, zaś zwycięzcom składał serdeczne gratulacje.

aspirant sztabowy Edyta Żur