Nietrzeżwy kierowca próbował uciec przed policjantami

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 42 latek, który dzisiejszej nocy został zatrzymany przez policjantów z patrolówki. Mężczyzna jadąc przez Poniatową na widok funkcjonariuszy uciekał ulicami miasta. Mundurowi schwytali uciekiniera na jednaj z osiedlowych ulic. Mężczyzna ma teraz ogromne kłopoty. Odpowie zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości jak również za to, że nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy do kontroli drogowej.
REKLAMA

Dziś tuż przed godziną 1.00 w nocy poniatowskich policjantów patrolujących Poniatową zaniepokoiło dziwne zachowanie kierującego oplem, który na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych, że siedzący za kierownicą może być nietrzeźwy.

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał jednak reagować. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i kontynuując jazdę, przez ulice Poniatowej próbował umknąć policjantom.

Kiedy po kilkuset metrach mundurowi zatrzymali kierującego na jednej z osiedlowych uliczek, funkcjonariusze poddali go badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz 42 latek ma olbrzymie kłopoty. Przed sądem odpowie zarówno za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jak również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Dlatego tak ważne jest aby eliminować z ruchu drogowego mających skłonności do wsiadania za kółko w stanie nietrzeźwości zwłaszcza gdy desperacko próbują uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

aspirant sztabowy Edyta Żur

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole Lubelskie
16.6°C
wschód słońca: 04:33
zachód słońca: 20:24
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu Lubelskim