8 sierpień 2022

Groźne zdarzenie drogowe w Łaziskach. Jedna osoba w szpitalu.

zdjęcie: Groźne zdarzenie drogowe w Łaziskach. Jedna osoba w szpitalu. / fot. KPP Opole Lubelskie
Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia drogowego, do którego doszło tuż przed godziną 5.00 rano w niedzielę. Kierujący samochodem Renault Master 43 latek jadąc przez Łaziska zobaczył, jak jadący z przeciwka ford niebezpiecznie zjeżdża na jego pas drogi. Mężczyzna próbował ratować się zjeżdżając na pobocze, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. Wskutek zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer samochodu Renault. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał pomoc medyczną. Apelujemy o ostrożną, odpowiedzialną jazdę.

W niedzielę tuż przed godziną 5.00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pojazdów w Łaziskach. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy kierujący fordem 23 latek z powiatu lipskiego nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym wraz z pasażerem podróżował kierujący samochodem Renault Master 43 letni mieszkaniec gminy Wilków. Widząc zagrożenie, 43 latek próbował ratować się zjeżdżając na pobocze, ostatecznie jednak doszło do zderzenia pojazdów. Wskutek zdarzenia pasażer samochodu Renault doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że obydwoje kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na miejscu pracowali policjanci z udziałem biegłego z zakresu techniki samochodowej. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożną, odpowiedzialną jazdę. Decydujmy się na wsiadanie za kierownicę wtedy, kiedy jesteśmy wyspani i wypoczęci. Na drodze wystarczy chwila nieuwagi lub słabości aby stać się śmiertelnym zagrożeniem dla siebie i innych.

aspirant sztabowy Edyta Żur