Chciała sprzedać albę komunijną, straciła 3500 złotych

zdjęcie: Chciała sprzedać albę komunijną,  straciła 3500 złotych / fot. KPP Opole Lubelskie
47-latka z powiatu opolskiego została oszukana podczas sprzedaży alby komunijnej za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Rzekomy kupujący wysłał jej link, który przekierował ją do łudząco podobnej strony bankowości internetowej. Nieświadoma kobieta zalogowała się, przez co udostępniła konto oszustom. Z jej konta zniknęło 3 500 złotych. Apelujemy o ostrożność podczas transakcji internetowych!

Do Komisariatu Policji w Poniatowej zgłosiła się 47-letnia mieszkanka powiatu opolskiego. Według jej relacji wynika, że na jednym z portali internetowych wystawiła do sprzedaży albę komunijną. Rzekomy kupujący poprzez komunikator zapytał o jej adres email, na który chciał wysłać jej link, celem autoryzacji płatności.

Kobieta weszła na podaną stronę, która była łudząco podobna do strony bankowości internetowej. Logując się, nie była świadoma, że właśnie udostępnia mu wszystkie swoje dane bankowe. W ten sposób oszust wykonał 2 nieautoryzowane transakcje na kwotę 3500 złotych. Po chwili 47 latka zorientowała się, że straciła pieniądze i zablokowała konto. Niestety nie udało się jej odzyskać pieniędzy.

Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.

aspirant Katarzyna Bigos