19 latka straciła ponad 4 tysiące złotych! Uważaj wystawiając przedmioty na portalach sprzedażowych!

fot. KPP Opole Lubelskie
W miniony piątek mieszkanka gminy Poniatowa straciła w wyniku takiego oszustwa ponad 4 tysiące złotych. Oszust pod pozorem zakupu oferowanej przez kobietę na portalu internetowym odzieży wysyłał link, przy pomocy którego kobieta miała rzekomo sprawdzić wpłatę i w ten sposób pozyskał dane jej internetowego konta bankowego. Sprawca następnie posługując się dostępem do tego konta uzyskał kredyt w kwocie 4300 złotych, którą następnie natychmiast wypłacił. Apelujemy o ostrożność podczas zawierania internetowych transakcji!
REKLAMA

19 latka zamieścił ogłoszenie o sprzedaży odzieży portalu sprzedażowym i wkrótce później otrzymała w wiadomości przesłanej za pośrednictwem komunikatora internetowego link który sugerował, iż pochodzi od zainteresowanej zakupem osoby. Kobieta otworzył link i przy jego pomocy zalogowała się na swoje konto bankowe, wpisując dane swojej karty płatniczej. Wkrótce po tych czynnościach 19 latka otrzymała wiadomość sms o tym, że z jej konta złożono wniosek kredytowy a chwilę późnej informację, iż z jej konta wypłacono w bankomacie 4300 złotych. Kiedy kobieta odwiedziła placówkę swojego banku i potwierdziło się, że padła ofiarą oszusta, natychmiast powiadomiła Policję.

Apelujemy o ostrożność podczas zawierania internetowych transakcji! Absolutnie nie otwierajmy podesłanych linków ani nie udostępniajmy danych do kont bankowych czy kart płatniczych. Linki mogą odsyłać do fałszywych stron, oraz takich, które zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, które umożliwi oszustom dostęp do naszego konta bankowego a w konsekwencji kradzież znajdujących się na nim pieniędzy.

aspirant sztabowy Edyta Żur

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole Lubelskie
15.5°C
wschód słońca: 04:33
zachód słońca: 20:24
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu Lubelskim