28 kwiecień 2022

Umowa na modernizację lokalu przy ulicy Podzamcze podpisana

zdjęcie: Umowa na modernizację lokalu przy ulicy Podzamcze podpisana / pixabay/3196481
W miniony poniedziałek, 25 kwietnia Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis podpisał umowę na realizację zadania „Modernizacja obiektów użyteczności publicznej na potrzeby świadczenia usług społecznych, sportowych oraz komunalnych”.
Do umowy doszło między Urzędem, a właścicielem firmy KVADRAT Grzegorzem Jaszczewskim. A dotyczy ona modernizacji budynku mieszkalnego przy ul. Podzamcze w Opolu Lebelskim.

Zakres zamówienia obejmuje między innymi: wykonanie termomodernizacji budynku poprzez wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę obróbek blacharskich, wykonanie adaptacji lokali mieszkalnych i nowej instalacji c.o. Ponadto wykonanie instalacji elektrycznych i sanitarnych dla aranżowanych pomieszczeń, rozbiórkę schodów zewnętrznych  i nieczynnego komina. Dodatkowo wykonanie schodów zewnętrznych wraz z podjazdem i instalacji odgromowej budynku.

Inwestycja jest jednym z ośmiu działań, na które Gmina Opole Lubelskie uzyskała dofinansowanie w ramach pierwszego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Całkowita wartość projektu po przetargu to 984 859,00 zł, z czego dofinansowanie stanowi 80%.
Pozostałe zadania, które będą realizowane z dofinansowaniem w ramach pierwszego naboru do Polskiego Ładu to remonty świetlic w Pusznie Godowskim, Niezdowie, Zadolu, Nowych Komaszycach, i Kamionce. A także modernizacja budynku Przedszkola Miejskiego w Opolu Lubelskim i budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Skokowie.

Łączna kwota dofinansowania, jaką otrzymała gmina wyniesie 10,6 mln zł.
Na realizację zadania wykonawca ma 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.