30 listopad 2023

Rodzice podejrzani o znęcanie się nad trójką małych dzieci

zdjęcie: Rodzice podejrzani o znęcanie się nad trójką małych dzieci / pixabay/1517192
Sąd zadecydował o umieszczeniu w placówce opiekuńczo-wychowawczej trójki dzieci w wieku od 2 do 6 lat z gminy Chełm (Lubelskie), których rodziców prokuratura podejrzewa o znęcanie się nad nimi – poinformowała w czwartek policja.

Jak podała kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie, zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy policja otrzymała w nocy z poniedziałku na wtorek. Na miejscu mundurowi zastali 25-letnią kobietę i jej 30-letniego męża, którzy byli pod działaniem alkoholu.

"Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno" – poinformowała Czyż.

Medycy przebadali dzieci i uznali, że nie wymagały one hospitalizacji. Zostały przekazane do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

"Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców" – przekazała policjantka.

W środę 25-latka i 30-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty znęcania się nad dziećmi. Zadecydowano o objęciu ich dozorem policji, zakazem zbliżania się i kontaktowania z dziećmi. Dzieci – decyzją sądu – zostały umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Za znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na wiek grozi do 8 lat więzienia.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ apiech/